Pagina  1  |  2  |  3 din 3
Guest

Guest

Re: Re

scris pe 14 mar 2010 03:28 de Guest

Miyavi nu e o trupa, miyavi e un artist solo care afacut parte din trupa due le quartz[ de ceilalti nu stiu multe, dar sunt fanmiyavi]
cinema bizarre sunt sau ma rog, au fost o fromatie de glam rock, formatie germana, intr-adevar inspirtati din stilul vissaul kei pana cand au facut albumul "ToyZ" cand si-au schimbat total stilul, au luat o pauza acum sau mai bine zis, s-au desparit.Pentru cei inetersati chitaristul impreuna cu romeo, cel de la clape au intrat intr-o formatie numita "rouge morgue"

eu una admir foarte mult stilul visual kei si jrock-ul . Sunt foarte originali si ma bucu ca nu se schimba pentru a avea mai mult succes cum fac majoritatea formatilor...[cele europene]
nu ascult multe formatii de jrock, insa cele pe care le ascult[the gazette, versailles, alice nine.D`espairsRay + unele melodii de la alti cantareti de jrock ] imi plac foarte mult

scuze de greselile de scriere
sus
Guest

Guest

scris pe 21 mar 2010 15:25 de Guest

Ohayo ^^ !
Pai eu sunt fana j-rock si visual-key , nu incep sa insir aici trupe j-rock pt. ca sunt multe si le`ati spus si voi . Mda , ce stupid Cinema Bizarre chiar nu canta rock ei canta ceva dance-pop nici nu stiu ce stil , dar rock nu este adica cum sa mai zis si melodia "tears in vegas" nu e rock :| , in fine . Mie The GazettE mi` se par geniali iar Ruki [vocalistul trupei] e mai genial decat Eminescu :]] , iar Miku din Antic Cafe , vocalistul , cred ca adepta stilul Oshare-key , eu zic ca este asemanator cu genul funky doar ca apartine Japoniei si este original dupa manga si anime .

327308-2084056.jpg (17.79 KB)
sus
Guest

Guest

scris pe 21 mar 2010 15:26 de Guest

Ohayo ^^ !
Pai eu sunt fana j-rock si visual-key , nu incep sa insir aici trupe j-rock pt. ca sunt multe si le`ati spus si voi . Mda , ce stupid Cinema Bizarre chiar nu canta rock ei canta ceva dance-pop nici nu stiu ce stil , dar rock nu este adica cum sa mai zis si melodia "tears in vegas" nu e rock :| , in fine . Mie The GazettE mi` se par geniali iar Ruki [vocalistul trupei] e mai genial decat Eminescu :]] , iar Miku din Antic Cafe , vocalistul , cred ca adepta stilul Oshare-key , eu zic ca este asemanator cu genul funky doar ca apartine Japoniei si este original dupa manga si anime .

SI id'ul meu daca va intereseaza este funky.freaks
sus
Guest

Guest

Re: J-rock si visual key

scris pe 22 apr 2010 17:13 de Guest

daca nu stiai j-rock inseamna ROCK JAPONEZ ! iar cinema bizarre este o formatie de rock sau pop rock german. asa ca ei nu au treaba cu j-rockul
sus
Guest

Guest

scris pe 22 apr 2010 17:16 de Guest

dak vrei iti dau exemplu..nus prea super asta e clar (si cele mai multe canta in japoneza...) An Cafe,The Gazette...din cate stiu si Cinema Bizarre canta j-rock dar in engleza...
cinema bizarre nu au nici o treaba cu rockul...sunt o trupa de rock german
sus
Guest

Guest

scris pe 22 iun 2010 14:28 de Guest

frate!
si eu adooor the gazette in special pe ruki si imi place si an cafe astia au fost cei din cauza carora ador japonia si j-rocul scz da ti-am "furat si io id-ul" ms mooolt sayonara pwp!
sus
Guest

Guest

scris pe 28 iun 2010 06:08 de Guest

mie una imi place mai tot de tine de japonia...
sa nu mai spun de muzik. the gazette sunt favoriti mei si cel mai mult imi place kai si ruki

kai.jpg (28.35 KB)
sus
Guest

Guest

scris pe 28 iun 2010 06:10 de Guest

mie una imi place mai tot de tine de japonia...
sa nu mai spun de muzik. the gazette sunt favoriti mei si cel mai mult imi place kai si ruki

kai.jpg (28.35 KB)
sus
miyukiatrify

Newbie
2 mesaje

scris pe 19 sep 2010 18:41 de miyukiatrify

ati auzit de j-rock??km vi se pare?..sau visual key??o formatie care canta j-rock si promoveaza visual key sunt The Gazette...sau An Cafe..deci ce parere aveti despre acestea??

poi imi plac ff mult....adica mel mele pref de la ei sunt cherry si leech...insa nuj daca ati auzit de cinema bizarre...e o trupa vizual key...nu canta in japoneza da` ii adoooor

12532222.jpg (46.29 KB)
sus
phantom_lord

Senior member
57 mesaje

scris pe 30 oct 2010 17:07 de phantom_lord

ati auzit de j-rock??km vi se pare?..sau visual key??o formatie care canta j-rock si promoveaza visual key sunt The Gazette...sau An Cafe..deci ce parere aveti despre acestea??

Am auzit de aceste lucruri, dar nu este rock pur si este o combinatie de genuri muzicale. In plus conteaza mai multe aparenta decat talentul.
sus
zukkkyyy

Veteran member
163 mesaje

scris pe 5 dec 2011 19:04 de zukkkyyy

Vizitati: http://marketglory.com/register/zukkkyyy

MarketGlory este un simulator economic, politic, social si militar in care aveti posibilitatea de a va converti moneda virtuala in bani reali.
Fiecare jucator din comunitatea MarketGlory are posibilitatea sa: munceasca, infiinteze companii, candideze la guvern, recomande referali, sa dobandeasca grade militare si sa-si construiasca propria organizatie.
Drumul catre povestea de succes in Market Glory este strategia personalizata a fiecarui jucator din comunitatea Market Glory. Aici nu exista limita de timp, unii vor atinge obiectele mai repede si altii mai tarziu. Important este sa fii prezent in Market Glory si sa iti dezvolti ceea ce iti da satisfactii in acest joc.
Succesul este rezultatul unei activitati care are la baza actiune si perseverenta. In orice domeniu din viata cei care nu renunta cu siguranta reusesc si isi ating toate obiectivele. Astfel un succes in Market Glory iti asigura un venit substantial si in viata reala. Banii nu aduc fericirea, ci numarul lor.
sus
AnduVisualme

Newbie
1 mesaje

scris pe 14 mai 2013 14:21 de AnduVisualme

E de a dreptul genial!!!! ii iubesc pe the gazette:X
sus
Pagina  1  |  2  |  3 din 3

Login membri

Nu ai cont?   Creeaza cont nou!   |   Ai uitat parola?
Cauta pe muzica9.ro

Cautare avansata

STIRI TRUPE & SOLISTI CONCERTE MP3 VIDEOCLIPURI POZE VERSURI SONDAJE FORUM

Vrei muzica 9 direct pe mail?

Cine e online pe Muzica9.ro

24 vizitatori si 0 membri sunt acum pe site:

Parteneri Muzica9.ro

VedeteTV.ro

adauga site-ul tau aici!
Despre Muzica9.ro               Termeni si conditii               Adauga la favorite               Publicitate               Contact

Copyright © 2004-2016 by Muzica9.ro Developed by HTD