Pagina  1 din 1
HYMrock

Junior member
34 mesaje

Ce parere aveti despre [LINKIN PARK]

scris pe 17 apr 2005 19:19 de HYMrock

e cea mai buna trupa de rock alternativ."parerea mea"
voi ce parere aveti?
sus
hardcore_m_c

Guest

Re: Ce parere aveti despre [LINKIN PARK]

scris pe 23 apr 2005 20:40 de hardcore_m_c

voi ce parere aveti?

Bai ascult linkin din 96 de cand erau underground.....prima oara cand i-am vazut a fost pe bbc .....ca o tupa iesita de prin pamant care canta crossover si numetal de cea mai buna calitate...si dupa aceea am vazut pe atomic one step closer...de pe ht primul lor album inghilimele ca am ascultat cam vreo 10 melodii de la linkin cu var de acum si multe altele de cand se numeau xero s i cu alt vocal pe care il chema tot mike...parerea mea e ca sunt geniali,imi lac foarte mult si faza asta cum ca sunt comerciali e relativaa si enervanta ca nu cred ca toata lumea asculta si traieste cu adev melodiile...pa lp,reveille,deftones,pod,soad,and korn sa traiasca
sus
melodramatic

Guest

Re: Re: Ce parere aveti despre [LINKIN PARK]

scris pe 30 iun 2007 05:00 de melodramatic

Imi plac la nebunie. One step closer, don`t stay, hit the floor, runaway si a place for my head sunt melodiile mele preferate. Pur si simplu te regasesti in versurile lor.. chiar transmit ceva. Au fost prima formatie rock pe care am ascultat`o dar au ramas unii dintre preferatii mei
sus
Locke

Guest

Pffff

scris pe 2 iul 2007 00:28 de Locke

Sorry to tell you but they kind of suck. Adica pe mine nu ma ating cu nimic. Printre altele sunt si foarte comerciali. Adica no, linkin parc asculta mai mult astia care sunt la inceput cu rockul. E si asta ceva, in orice caz mai bine decat th sau rbd. Mereu ma intreb de ce nu incepe nimeni rockul cu Metallica, IIron Maiden sau chiar Phoenix? Toti linkin park, evanescence, nightwish, th...It's kind of sad really.

[bMETAL RULES
sus
darth_traya

Senior member
137 mesaje

Re: Pffff

scris pe 2 iul 2007 10:56 de darth_traya

Mereu ma intreb de ce nu incepe nimeni rockul cu Metallica, IIron Maiden sau chiar Phoenix? Toti linkin park, evanescence, nightwish, th...It's kind of sad really.

Pentru ca e mai usor. Mai usor de inteles pentru niste pustani, mai accesibil, li se face mai multa reclama si copiii se identifica cu ei. Get it? Gandeste-te, Phoenix vorbesc despre comunism, in metafore desigur, dar stim cu totii ce vor sa spuna. Cu ce ii atinge chestia asta pe ei? Crezi ca o pot intelege? Nu. Ei sunt rockeri pentru ca e cool, pentru ca vor sa para "altfel" in ochii prietenilor. Probleme lor cea mai mare e ca nu sunt "intelesi" de parinti, nu ca vor libertate, egalitate in drepturi, implicare sociala sau chestii de genul asta. Habar nu au ce a insemnat razboiul din Vietnam pentru America, nici ce a fost revolutia de catifea . Nu stiu ce a insemnat anul 1968, cu siguranta, asa ca nu poti sa le ceri sa asculte si sa inteleaga o muzica ce vorbeste despre probleme reale ale lumii. Si nici macar nu e vina lor in totalitate. Asa au fost educati. Sa fie ignoranti si nepasatori fata de societate. Linkin park, la fel ca Tokio Hotel au un mesaj egoist, iar copiii astia sunt niste fiinte extrem de egoiste. Se potrivesc, nu crezi?
sus
Locke

Guest

Re: Re: Pffff

scris pe 20 iul 2007 03:05 de Locke

Mai eu inteleg ce vrei tu sa spui. Cu toate astea nu inteleg cum nu ii poate place cuiva phoenix adica e ceva gen muzica universala. Am prieteni manelari care asculta phoenix in prostie...cel vechi cel putin. Mesajele politice si toate cele sunt importante dar gandestete doar la muzica nu fi atent la versuri. Phoenix canta muzica frumoasa. Toata lumea ar trebui sa stie Phoenix. Si in legatura cu egoismul asta e adevarat dar sincer sa fiu nu exista nici o formatie pe care o ascult pentru ca imi plac versurile. Mai intai muzica...instrumentatia...calitatea vocii...modul in care infrumuseteaza tot ce atinge. E mai putin important ce spune. Numai daca imi place exorbitant de mult ma mai uit dupa versuri(acolo unde nu sunt evidente). Versurile sunt cea mai putin importanta parte a unui cantec asta sa stiti de la mine. Daca o formatie va place numai pentru ca are versuri frumoase atunci va sfatuiesc sa va lasati de meserie. Mai bine cititi o carte.

METAL RULES
sus
LoD

Guest

Re: Re: Re: Pffff

scris pe 20 iul 2007 08:15 de LoD

Mai eu inteleg ce vrei tu sa spui. Cu toate astea nu inteleg cum nu ii poate place cuiva phoenix adica e ceva gen muzica universala. Am prieteni manelari care asculta phoenix in prostie...cel vechi cel putin. Mesajele politice si toate cele sunt importante dar gandestete doar la muzica nu fi atent la versuri. Phoenix canta muzica frumoasa. Toata lumea ar trebui sa stie Phoenix. Si in legatura cu egoismul asta e adevarat dar sincer sa fiu nu exista nici o formatie pe care o ascult pentru ca imi plac versurile. Mai intai muzica...instrumentatia...calitatea vocii...modul in care infrumuseteaza tot ce atinge. E mai putin important ce spune. Numai daca imi place exorbitant de mult ma mai uit dupa versuri(acolo unde nu sunt evidente). Versurile sunt cea mai putin importanta parte a unui cantec asta sa stiti de la mine. Daca o formatie va place numai pentru ca are versuri frumoase atunci va sfatuiesc sa va lasati de meserie. Mai bine cititi o carte.

METAL RULES

Daca pentru tine versurile sunt asa de nesemnificative mai bine lasa-te de Metal. Gandeste-te putin, metalul este un gen bogat in simbolism,legende,emotii etc. si majoritatea formatiilor de calitate au niste concepte si filozofii bogate care te pot fascina uneori. Versurile au rolul de a prezenta aceste idei ale artistilor intr-un mod mai mult sau mai putin poetic.
Instrumentatia e la fel de importanta,deoarece are 2 roluri mari : de a contura o atmosfera adecvata versurilor si de a accentua versurile care astfel se vor asimila mai usor in mintea ascultatorului si ii vor starni curiozitatea.
Metalul este un gen mult prea complex pentru a fi analizat pe forumuri. Eu zic ca ar fi mult mai fain sa deschidem un topic in care sa ne recomandam diverse formatii de calitate.
Si apropo,ce am scris mai sus e valabil si pentru alte genuri de calitate.
sus
Locke

Guest

Re: Re: Re: Re: Pffff

scris pe 20 iul 2007 14:47 de Locke

Stai asa putin. Poate m-am exprimat eu gresit. Nu am spus ca versurile nu sunt importante. Am spus ca sunt partea cel mai putin importanta. Spre exemplu daca asculti death metal. Sa nu imi spui ca asculti death metal pentru versuri. Cand auzi prima oara o melodie death metal de la orice formatie tre sa iti placa instrumentatia vocea samd. Numai dupa asta te mai interesezi si de versurile pe care de cele mai multe ori nu le poti intelege. Nu spun ca formatiile nu au versuri mirifice care merita cunoscute. Versurile de la Dream Theater le stiu in proportie de 80% si sunt ceva melodii. Eu pur si simplu imi exprimam dezaprobabarea fata de oamenii care asculta o formatie numai pentru ca au versuri faine si incearca sa se "impace" cu instrumentatia/vocea.Un topic nou ar fi dragut.

METAL RULES
sus
girl_of_darkness

Newbie
10 mesaje

Re: Pffff

scris pe 27 iul 2007 11:54 de girl_of_darkness

nu mi place rocku alternative...deci nu mi plac nici astia...me mi place ocku mai greu..cam ce intra in hardcore...
sus
DarkRaven

Newbie
7 mesaje

Re: Re:

scris pe 20 sep 2007 23:39 de DarkRaven

Cand am inceput sa ascult rock Linkin Park ascultam...dar acum mi se pare cam plictisitoare pentru ca nu mai ascult rock alternativ
sus
kaulitzzzaaa

Veteran member
158 mesaje

scris pe 22 iun 2008 22:48 de kaulitzzzaaa

voi ce parere aveti?
ganta destool de mishto cred yo
sus
Mach3

Guest

Re: Re: Ce parere aveti despre [LINKIN PARK]

scris pe 23 iun 2008 00:14 de Mach3

They SUCK. Period
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Re: Ce parere aveti despre [LINKIN PARK]

scris pe 28 iun 2008 19:34 de Furby

Eu incepusem cu LP deoarece pe vremea aia obisnuiam sa urmaresc MTV. Si acest canal mai mult rock alternativ ofereau publicului...Din cand in cand mai aparea cate un videoclip/concert de la o trupa de metal ff cunoscuta. Cred ca a fost mai bine ca n-aveam prieteni rockeri pe vremea aia...ca asa...m-am interesat singura de alte trupe, altfel....poate si acum as fi ascultat cacaturi.
sus
Cradle_of_filth1995

Newbie
3 mesaje

Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti despre [LINKIN PAR

scris pe 22 nov 2008 12:45 de Cradle_of_filth1995

e super dar nu e printre preferatele mele sincer...
sus
claudytzza

Newbie
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Ce parere aveti despre [LINKIN

scris pe 25 nov 2008 22:29 de claudytzza

Linkin Park e una dintre trupele mele preferate
sus
metalH3AD

Newbie
22 mesaje

Re: Ce parere aveti despre [LINKIN

scris pe 28 nov 2008 15:26 de metalH3AD

Linkin Park este una din cele mai bune trupe NU-METAL
PEACE
sus
zukkkyyy

Veteran member
163 mesaje

scris pe 5 dec 2011 19:09 de zukkkyyy

Vizitati: http://marketglory.com/register/zukkkyyy

MarketGlory este un simulator economic, politic, social si militar in care aveti posibilitatea de a va converti moneda virtuala in bani reali.
Fiecare jucator din comunitatea MarketGlory are posibilitatea sa: munceasca, infiinteze companii, candideze la guvern, recomande referali, sa dobandeasca grade militare si sa-si construiasca propria organizatie.
Drumul catre povestea de succes in Market Glory este strategia personalizata a fiecarui jucator din comunitatea Market Glory. Aici nu exista limita de timp, unii vor atinge obiectele mai repede si altii mai tarziu. Important este sa fii prezent in Market Glory si sa iti dezvolti ceea ce iti da satisfactii in acest joc.
Succesul este rezultatul unei activitati care are la baza actiune si perseverenta. In orice domeniu din viata cei care nu renunta cu siguranta reusesc si isi ating toate obiectivele. Astfel un succes in Market Glory iti asigura un venit substantial si in viata reala. Banii nu aduc fericirea, ci numarul lor.
sus
straff

Newbie
1 mesaje

scris pe 30 mai 2012 09:55 de straff

NOVA ROCK Festival 2012 - excursie din Romania http://www.facebook.com/events/244854408937044/
mai avem 2 locuri!

1331763794155.jpg (537.07 KB)
sus
Pagina  1 din 1

Login membri

Nu ai cont?   Creeaza cont nou!   |   Ai uitat parola?
Cauta pe muzica9.ro

Cautare avansata

STIRI TRUPE & SOLISTI CONCERTE MP3 VIDEOCLIPURI POZE VERSURI SONDAJE FORUM

Vrei muzica 9 direct pe mail?

Cine e online pe Muzica9.ro

32 vizitatori si 0 membri sunt acum pe site:

Parteneri Muzica9.ro

VedeteTV.ro

adauga site-ul tau aici!
Despre Muzica9.ro               Termeni si conditii               Adauga la favorite               Publicitate               Contact

Copyright © 2004-2016 by Muzica9.ro Developed by HTD