Pagina  1  |  2  |  3 din 3
cosmonaut

Junior member
28 mesaje

Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 00:12 de cosmonaut

presupun ca mai toti stiti de cele 2 videoclipuri :
1.Madonna feat.Timbaland & Justin Timbarlake - 4 minutes (to save the world)
2.Linkin Park - Leave out all the rest.

in cele doua videoclipuri, credeti ca vor sa ne transmita un mesaj intr-un oarecare ansamblu?
deoarece se presupune ca in anul 2012 vor avea loc diferite contradictii , fenomene astronomice si astrologice care vor avea un impact de distrugere a omeniri.

In anul 1983,National American Space Agency -Nasa - a lansat un satelit care a detectat un obiect de marimea planetei Jupiter.Noua planeta a fost numita Planeta X (Nibiru).Planeta face parte dintr-un sistem care are in centru o stea de tip pitica rosie.
Se pare ca in 2012 Nibiru se va apropia de sistemul nostru solar si va interactiona cu acesta,producand efectele despre care vorbesc profetiile Maya (si alte asemanatoare).
Adevarata cauza a schimbarilor de clima,activari vulcanilor,intensificarii activitatii seismice etc,o reprezinta apropierea de sistemul nostru solar a planetei Eris,denumita intermediar 2003 UB 313 si cunoscuta in Antichitate sub mai multe denumiri:Nibiru,Marduk,Nemesis,Hercolubus,planeta Zeilor,planeta Imparatiei,planeta Crucii,planeta Rosie etc.
A primit denumirea oficiala de Eris in urma hotorarii Uniunii
Astronomice Internationale de la Praga,din august 2006.La fiecare trecere in sistemul solar se dezvolta mari perturbatii ale campilor electromagnetice si gravitationale.
Placile tectonice ale planetelor solare - dar ne intereseaza in special ale Pamantului - intra in deriva,generand cutremure puternicie.
Planetele isi pot schimba parametrii de evolutie,vitezele de rotatie si revolutie.
Inevitabilele coliziuni genereaza praf meteoritic care poate intuneca lumina soarelui.Praful intra apoi in atmosfera,este antrenat de precipitatii si se depune la sol.Data fiind inclinatia axei pamantului accentuata de la 23 la 29 de grade,este posibil schimbarea polilor magnetici ai planetei,fenomen care s-a produs si la trecerile anterioare si a fost consemnat in multe din scrierile sacre si traditionale.
Pot exista fenomene petrecute ca si acum 7.200 de ani si respectiv 3.600 de ani :
activarea vulcanilor,cresterea seismicitatii,uragane cumplite,maree imense,inversarea Poliilor etc.
Scrierile sumeriene afirma ca la inceputul sistemului nostru solar,un satelit al planetei Nibiru a lovit planeta Tiamat din care s-au format "Cerul"(centura de asteroizi dintre Marte si Jupiter) si Pamantul.
Recent, profesorul M. Brown, in revista Nature,a demonstrat ca planeta 2003 EL 61 a suferit o fantastica coliziune cu un alt corp ceresc la inceputul formarii sistemului solar, Profesorul M. Brown a afirmat ca planeta 2003 EL 61 poate suferi atractia planetei Neptun si sa se transforme în cea mai luminoasa cometa vazuta vreodata,de cel putin 6.000 de ori mai stalucitoare decat cometa Hale Bopp.
Trecerea planetei Eris printre Marte si Jupiter este asteptata în perioada 2010-2012, acesta fiind punctul maxim al apropierii de Pamant.
Nu intamplator, pe 20.06.2007,Nasa a lansat sonda spatiala Dawn(Aurora,zorile), care va ajunge în Centura de asteroizi în 2011.
sus
Queen666

Senior member
126 mesaje

Re: Sfarsitul Lumi in viziunea lui Nostradamus

scris pe 8 sep 2008 10:47 de Queen666

In caseta metalica, gasita recent pe mosia lui Nostradamus se aflau manuscrise inedite. Potrivit acestora, sfarsitul lumii va veni in 2436, economia mondiala se va prabusi, oamenii se vor muta in alte sisteme solare si numarul homosexualilor va creste de patru ori.

Cu cateva luni in urma, dr. Edmond Fourier, unul dintre cei mai importanti cercetatori ai operei lui Nostradamus, faimosul vizionar francez din secolul al XVI-lea, a facut o descoperire senzationala.

Sub un bloc de piatra, in apropiere de Paris, el a gasit o cutie cu manuscrise ce cuprindeau o serie de profetii ale lui Nostradamus, necunoscute pana acum. Ele au fost facute publice intr-o lucrare, intitulata: "Descifrarea profetiilor lui Nostradamus".

Potrivit lui Fourier, Nostradamus era convins ca prezicerile lui nu vor fi intelese de contemporanii lui, de aceea a lasat o serie de indicii pentru a fi gasite atunci cand ar fi dorit el, respectiv la cumpana mileniului. Profetiile lui Nostradamus sunt exprimate in versuri, denumite catrene. Multe din cele prezise de el, ca de pilda aparitia lui Adolf Hitler si cel de-al doilea razboi mondial, s-au dovedit a fi adevarate. Dar una dintre cele mai cunoscute profetii care arata ca un meteor va lovi Pamantul in toamna lui 1999, parea ca nu s-a indeplinit. Catrenul 69 descrie obiectul drept "un mare munte rotund care se va rostogoli, facand sa se scufunde tari mari".
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Sfarsitul Lumi

scris pe 8 sep 2008 12:50 de Furby

Si eu eram pasionata de sfarsitul lumii. Am gasit atatea variante incat mi s-a acrit. Acum chiar nu mai imi pasa. Desigur ca prefer sa mor la sfarsitul lumii, odata cu ceilalti pt ca in felul asta..nimeni nu mai sufera dupa nimeni...
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Re: Sfarsitul Lumii

scris pe 8 sep 2008 13:15 de Furby

http://www.trilulilu.ro/vietnam/27c54b1e5d5228
un filmulet interesant despre sfarsitul lumii
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 13:48 de Furby

se presupune ca in anul 2012 vor avea loc diferite contradictii , fenomene astronomice si astrologice care vor avea un impact de distrugere a omeniri.

In 2012?...vai ce trist!..si eu care vroiam sa ma fac arhitect
Din toate variantele despre Sfarsitul Lumii, cea mai plauzibila mi s-a parut cea din filmul "The Day After Tomorrow" ; in care este prezentata aparitia unei noi ere glaciare datorita incalzirii globare.
http://www.youtube.com/watch?v=SnvqsWVluCE
Cu totii vedem ca pe zi ce trece apar tot mai multe probleme datorita subtierii stratului de ozon.
Celelalte variante mi se par doar presupuneri. Ok, sunt facute de oameni foarte inteligenti care in urma la o sumedenie de calcule au ajuns la concluziile respective; sau de catre persoane care au reusit sa prevada viitorul. Dar nu am nici o convingere ca exact asa se va intampla. Pai asa...si in anul 2000 se presupunea ca va veni sfarsitul lumii...si uite ca am trecut cu bine si de anul acela.
Oricum nu putem face nimic pentru a evita aceasta tragedie. Nu ne ramane decat sa ne vedem de viata.

Vorba aceea: "Ce a fost, am vazut. Ce o fi, om mai vedea"
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

scris pe 8 sep 2008 14:15 de Furby

se presupune ca in anul 2012 vor avea loc diferite contradictii , fenomene astronomice si astrologice care vor avea un impact de distrugere a omeniri.

Din toate variantele despre Sfarsitul Lumii, cea mai plauzibila mi s-a parut cea din filmul "The Day After Tomorrow" ; in care este prezentata aparitia unei noi ere glaciare datorita incalzirii globare.
Cu totii vedem ca pe zi ce trece apar tot mai multe probleme datorita subtierii stratului de ozon.
Celelalte variante mi se par doar presupuneri. Ok, sunt facute de oameni foarte inteligenti care in urma la o sumedenie de calcule au ajuns la concluziile respective; sau de catre persoane care au reusit sa prevada viitorul. Dar nu am nici o convingere ca exact asa se va intampla. Pai asa...si in anul 2000 se presupunea ca va veni sfarsitul lumii...si uite ca am trecut cu bine si de anul acela.
Oricum nu putem face nimic pentru a evita aceasta tragedie. Nu ne ramane decat sa ne vedem de viata.

sus
rock ruulzzz

Guest

Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 14:36 de rock ruulzzz

sa nu ma bag..(sa stiti ca si Tokio Hotel au o melodie numita "Der letze Tag" sau "Final Day" dar nu cred ca va intereseaza...)..am citit undeva ca cei de la NASA vor lansa o racheta in 2011,care daca va ajunge unde trebuie va devia cursul unui meteorit ce ar trebui sa se ciocneasca ,cu Terra in 2039..totusi..sa speram ca va reusi pentru ca altfel Furby nu va ajunge arhitect.....fara gluma acum..e ceva serios...si chestia cu Nostradamus chiar e interesanta...
sus
krysstinutzza

Veteran member
369 mesaje

scris pe 8 sep 2008 14:46 de krysstinutzza

sa nu ma bag..(sa stiti ca si Tokio Hotel au o melodie numita "Der letze Tag" sau "Final Day" dar nu cred ca va intereseaza...)..am citit undeva ca cei de la NASA vor lansa o racheta in 2011,care daca va ajunge unde trebuie va devia cursul unui meteorit ce ar trebui sa se ciocneasca ,cu Terra in 2039..totusi..sa speram ca va reusi pentru ca altfel Furby nu va ajunge arhitect.....fara gluma acum..e ceva serios...si chestia cu Nostradamus chiar e interesanta...

si eu am auzit de chestia cu racheta...era interesanta......si totusi daca nu o sa ajunga unde trebuie ??o sa se ciocneasca de Terra si pamantul o sa arate ca o placinta??..iar faza cu gaurirea stratului de ozon e ceva serios...oricate reclame cu pinguini flamanzi ar fi la tv nimeni nu face nimik...
sus
fanel_metal

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 15:38 de fanel_metal

eu din cate am auzit se spune ca un meteorit va cadea in anul 2036 in china si ne vom bate pe mancare apa oceanelor si marilor va fi fiarta si se pare ca cei care sunt aproape de china au ghinion si marea neagra va vii incalzita si am vazut o poza in care la granita rusiei cu georgia va fi cel mai aproape punct de romania
sus
Bloody_Tears

Veteran member
186 mesaje

Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 18:02 de Bloody_Tears

ati ramas in urma cu noutatile
miercuri o sa murim toti :>
sus
DamnedGirl

Senior member
103 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 19:01 de DamnedGirl

ati ramas in urma cu noutatile
miercuri o sa murim toti :>

Asta urma sa zic si eu:>
poimaine murim cu tontii
http://www.descopera.ro/dnews/3128234-vom-muri-cu-totii-miercurea-viitoare
[orice pasare pe limba ei piere]
sus
krysstinutzza

Veteran member
369 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 20:17 de krysstinutzza

poimaine murim cu tontii

interesant...dar nu pre as vrea sa dispara Terra ...
sus
Locke

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 22:42 de Locke

Why does it matter?

METAL KILLS
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 8 sep 2008 23:53 de Furby

poimaine murim cu tontii

iooooi...deci nici macar un concert Slayer nu mai prind ..ingrozitor de trist

Acum sa revin la subiect. Am citit si eu acel articol
1. pe net/ la tv/ in ziare se spun multe tampenii, in sensul ca informatiilor adevarate li se adauga o gramada de falsuri doar pt a atrage publicul
2. acea masinarie nu are cum sa duca la distrugerea intregului univers
3. cat despre varianta cu gaura neagra, am auzit ca ar fi mult prea mica si nici nu ar avea posibilitatea sa se dezvolte atat cat sa inghite pamantul ..ma oftic ca nu mai gasesc site-ul..unde chiar scria ca gaurile negre sunt peste tot
sus
krysstinutzza

Veteran member
369 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012 ?

scris pe 9 sep 2008 11:50 de krysstinutzza

iooooi...deci nici macar un concert Slayer nu mai prind ..ingrozitor de trist

Acum sa revin la subiect. Am citit si eu acel articol
1. pe net/ la tv/ in ziare se spun multe tampenii, in sensul ca informatiilor adevarate li se adauga o gramada de falsuri doar pt a atrage publicul
2. acea masinarie nu are cum sa duca la distrugerea intregului univers
3. cat despre varianta cu gaura neagra, am auzit ca ar fi mult prea mica si nici nu ar avea posibilitatea sa se dezvolte atat cat sa inghite pamantul ..ma oftic ca nu mai gasesc site-ul..unde chiar scria ca gaurile negre sunt peste tot

om vedea ce a fi...pana atunci "Leb' die Sekunde!!"...cat mai avem timp...
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in 2012

scris pe 9 sep 2008 12:37 de Furby

Oameni buni, imi face deosebita placere sa spun ca mi-a parut bine sa discut cu voi pe acest forum, ne-am mai certat, ne-am mai distrat, mi-a placut de voi oricum >: D< din pacate...de maine o sa disparem cu totii.
Ramas bun poate ne vedem pe lumea cealalta. cius la toti
sus
krysstinutzza

Veteran member
369 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi in

scris pe 9 sep 2008 13:06 de krysstinutzza

Oameni buni, imi face deosebita placere sa spun ca mi-a parut bine sa discut cu voi pe acest forum, ne-am mai certat, ne-am mai distrat, mi-a placut de voi oricum >: D< din pacate...de maine o sa disparem cu totii.
Ramas bun poate ne vedem pe lumea cealalta. cius la toti

pa,pa Furby...sorry daca te-am suparat..rock ruuulzzz oricum..\m/.....da' hai mai ca poate totusi o sa mai traim...(cel putin cu acest optimism va dovedesc ca nu sunt emo... )...poate nu o sa patim nimic..doar o bubuitura.....nu stiu..oricum...mi-a parut bn de cunostinta...Tschuss!!
sus
krysstinutzza

Veteran member
369 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul Lumi

scris pe 9 sep 2008 13:07 de krysstinutzza

pa,pa Furby...sorry daca te-am suparat..rock ruuulzzz oricum..\m/.....da' hai mai ca poate totusi o sa mai traim...(cel putin cu acest optimism va dovedesc ca nu sunt emo... )...poate nu o sa patim nimic..doar o bubuitura.....nu stiu..oricum...mi-a parut bn de cunostinta...Tschuss!!

si daca tot o sa murim maine (sper ca nu..) titlul topicului e fals..ar fi trebuit sa se numeasca sfarsitul lumii miercuri??
sus
Locke

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsitul

scris pe 9 sep 2008 13:54 de Locke

Poate maine o sa fie cea mai glorioasa zi a umanitatii. Daca experimentul functioneaza, pe baza rezultatelor si evident in mult timp, cercetatorii ar putea sa descopere o sursa alternativa de putere care ar fi virtual infinita.

METAL KILLS
sus
Furby

Veteran member
187 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfarsi

scris pe 9 sep 2008 16:10 de Furby

Poate maine o sa fie cea mai glorioasa zi a umanitatii. Daca experimentul functioneaza, pe baza rezultatelor si evident in mult timp, cercetatorii ar putea sa descopere o sursa alternativa de putere care ar fi virtual infinita.

METAL KILLS

aici puteti vedea in direct :> cool..asa-i?
http://www.tazman.ro/2008/09/numaratoarea-inversa-a-inceput/
sus
Pagina  1  |  2  |  3 din 3

Login membri

Nu ai cont?   Creeaza cont nou!   |   Ai uitat parola?
Cauta pe muzica9.ro

Cautare avansata

STIRI TRUPE & SOLISTI CONCERTE MP3 VIDEOCLIPURI POZE VERSURI SONDAJE FORUM

Vrei muzica 9 direct pe mail?

Cine e online pe Muzica9.ro

18 vizitatori si 1 membri sunt acum pe site:

mcocamaple
Parteneri Muzica9.ro

VedeteTV.ro

adauga site-ul tau aici!
Despre Muzica9.ro               Termeni si conditii               Adauga la favorite               Publicitate               Contact

Copyright © 2004-2016 by Muzica9.ro Developed by HTD